Kredyty i pożyczki

Czym jest kredyt? Definicja, cechy, funkcje

KredytAnalizy i statystyki ostatnich lat wyraźnie wskazują, że podstawowym źródłem dochodów banków jest kredyt. Pomijając niezwykle krótkie okresy przejściowe, jak lata 1990-1992 czy okresy wojen oraz recesji, kredyty od zawsze stanowiły podstawowy element finansowy systemu bankowego. Biorąc je jako całość i rozliczając w dłuższej perspektywie, to właśnie one zapewniały bankom największe zyski.

Więcej…

 

Rodzaje kredytów - kryteria podziału

Rodzaje kredytów bankowychKredyt to podstawowa usługa świadczona przez banki podmiotom zewnętrznym. Banki w Polsce stosują różne podziały kredytów, w zależności od przyjętych kryteriów. Często ten sam typ kredytu ma różne nazwy, ale tego rodzaju praktyka jest dozwolona i umocowana w prawie.

Więcej…

   

Minimum formalności czyli pożyczki bez zaświadczeń

Minimum formalnościGdy pojawia się potrzeba zastrzyku dodatkowej gotówki, często zdarza się, że banki nie są w stanie zagwarantować pomocy. Na drodze do pożyczki stoi bowiem wiele przeszkód, przede wszystkim: brak zdolności kredytowych, niewystarczająca wysokość dochodów, umowa o pracę podpisana na zbyt krótki okres czasu, zatrudnienie nie podstawie umowy cywilno-prawnej, zwłaszcza umowy o dzieło.

Więcej…

 

Pożyczka pod zastaw samochodu - wymagania, procedura

Pożyczka pod zastaw samochoduPoszukiwanie pożyczek zaczyna się w bankach. Jest to normalny, pierwszy krok każdego kto potrzebuje zastrzyku gotówki. Finansowanie jest względnie tanie, w wielu wypadkach procedury nie są skomplikowane. Gorzej, jeśli pożyczkobiorca w przeszłości słabo wywiązywał się z tego typu zobowiązań. Wówczas pozostają jedynie liczne firmy pożyczkowe działające w sektorze pozabankowym.

Więcej…