Kredyty i pożyczki

Rodzaje kredytów - kryteria podziału

Rodzaje kredytów bankowychKredyt to podstawowa usługa świadczona przez banki podmiotom zewnętrznym. Banki w Polsce stosują różne podziały kredytów, w zależności od przyjętych kryteriów. Często ten sam typ kredytu ma różne nazwy, ale tego rodzaju praktyka jest dozwolona i umocowana w prawie.

Więcej…

 

Minimum formalności czyli pożyczki bez zaświadczeń

Minimum formalnościGdy pojawia się potrzeba zastrzyku dodatkowej gotówki, często zdarza się, że banki nie są w stanie zagwarantować pomocy. Na drodze do pożyczki stoi bowiem wiele przeszkód, przede wszystkim: brak zdolności kredytowych, niewystarczająca wysokość dochodów, umowa o pracę podpisana na zbyt krótki okres czasu, zatrudnienie nie podstawie umowy cywilno-prawnej, zwłaszcza umowy o dzieło.

Więcej…

   

Pożyczka pod zastaw samochodu - wymagania, procedura

Pożyczka pod zastaw samochoduPoszukiwanie pożyczek zaczyna się w bankach. Jest to normalny, pierwszy krok każdego kto potrzebuje zastrzyku gotówki. Finansowanie jest względnie tanie, w wielu wypadkach procedury nie są skomplikowane. Gorzej, jeśli pożyczkobiorca w przeszłości słabo wywiązywał się z tego typu zobowiązań. Wówczas pozostają jedynie liczne firmy pożyczkowe działające w sektorze pozabankowym.

Więcej…

 

Etapy analizy zdolności kredytowej przedsiębiorstwa

Zdolność kredytowa przedsiębiorstwaZdolność kredytowa - zdolność osoby ubiegającej się o kredyt, do jego spłaty w ustalonym terminie.

Więcej…