Minimum formalności czyli pożyczki bez zaświadczeń

Minimum formalnościGdy pojawia się potrzeba zastrzyku dodatkowej gotówki, często zdarza się, że banki nie są w stanie zagwarantować pomocy. Na drodze do pożyczki stoi bowiem wiele przeszkód, przede wszystkim: brak zdolności kredytowych, niewystarczająca wysokość dochodów, umowa o pracę podpisana na zbyt krótki okres czasu, zatrudnienie nie podstawie umowy cywilno-prawnej, zwłaszcza umowy o dzieło.

W takich sytuacjach zamiast chodzić od drzwi jednego banku do drugiego, lepiej skorzystać z innego rodzaju instytucji pożyczkowych - takich, u których każdy ma szansę na szybką pożyczkę niewysokiej kwoty.

Jednymi z takich instytucji finansowych są firmy pożyczkowe - ich pożyczki bez zaświadczeń przebiegają na prostych i wygodnych dla konsumenta warunkach. Taka forma pożyczki nie wymaga żadnych formalności poza podaniem podstawowych danych, takich jak imię, nazwisko, adres zameldowania, seria i numer dowodu osobistego czy PESEL. Firmy nie potrzebują żadnych informacji ani dokumentacji odnośnie do posiadanej zdolności kredytowej, wysokości dochodów czy posiadanego zatrudnienia. Brzmi to podejrzanie? Całkiem niesłusznie, gdyż warunki pożyczki są przejrzyste i proste.

Pożyczki bez zaświadczeń można uzyskać w punktach stacjonarnych lub za pośrednictwem strony internetowej. Tam ustala się wysokość pożyczki i dokładny termin spłaty, który zwykle wynosi od dwóch do trzydziestu dni. Następnie klient otrzymuje dokładne dane na temat wysokości odsetek oraz ewentualnych opłat dodatkowych, wraz z informacją, jakie konsekwencje mogą mieć miejsce, gdy spłata pożyczki zostanie opóźniona.

Brak zaświadczeń to inaczej minimum formalności. A to oznacza, że cały proces otrzymania gotówki przebiega maksymalnie szybko - zwykle w ciągu godziny wszystko jest już załatwione, łącznie z pieniędzmi na wskazanym koncie bankowym. Takie firmy są więc idealną alternatywą dla osób, które potrzebują dodatkowej gotówki w krótkim czasie. A tego nie jest w stanie zapewnić żaden tradycyjny bank.

Komentarze

Nick
W ciągu ostatnich lat rynek usług finansowych został zdominowany przez pożyczki pozabankowe. W chwili obecnej liczba podmiotów udzielających takich zobowiązań przekracza 400. Jest to bardzo opłacalna forma inwestowania kapitału nawet biorąc pod uwagę wysokie ryzyko nieodłączne przy pożyczaniu pieniędzy. Dzieje się tak dlatego, że chwilówka to produkt drogi dla pożyczkobiorcy lecz relatywnie tani dla pożyczkodawcy.
Cała prawda
Natrafiamy na reklamę, idziemy do firmy i zaciągamy pożyczkę. Wydaje się, że nie robimy nic złego, cieszymy się np. nowiutkim sprzętem, aż powoli przychodzi czas zapłaty. Nagle okazuje się, że początkowo korzystna oferta nie jest jednak tak korzystna jak się nam wydawało. Pewnego dnia okazuje się, że nie stać nas na spłatę kolejnej raty. Co robimy w takim przypadku? Oczywiście bierzemy kolejną pożyczkę lub kredyt. I w ten oto sposób koło się zapętla. Wchodzimy w kolejne długi by spłacić poprzednie, zdając sobie sprawę z tego, że nigdy nie uda nam się ich spłacić.