Pomysły na biznes

Pomysł na biznes - pralnia przemysłowa

Pralnia przemysłowaBezrobocie w Polsce w czwartym kwartale 2015 roku utrzymywało się na poziomie poniżej 8%. Jest to dobra informacja dla osób, które poszukują pracy w kraju - jest ona bowiem dostępna dla większości z nas. Niektóre osoby nie wyobrażają sobie jednak pracy u kogoś i chcą zarabiać, ale tylko u siebie. Preferencyjny ZUS i zasada "jednego okienka" sprawiają, że otworzyć firmę jest łatwiej niż jeszcze kilka lat temu. Ale jaki biznes się opłaca? Warto rozważyć założenie pralni przemysłowej!

Więcej…

 

Własna restauracja jako pomysł na biznes

Własna restauracjaBranża gastronomiczna jest jedną z najszybciej rozwijających się na świecie. Coraz więcej osób decyduje się na otwarcie własnej restauracji, a gastronomia staje się coraz bardziej popularnym wyborem wśród przedsiębiorców. Otwarcie własnej restauracji może być jednak trudne, szczególnie dla osób, które nie mają doświadczenia w branży gastronomicznej. Dlatego też przygotowaliśmy poradnik dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z gastronomią.

Więcej…

   

Zarabianie na Instagramie. Jak zmonetyzować konto? Poradnik

Monetyzacja InstagramaPortale społecznościowe takie jak: Instagram, Facebook, TikTok czy Pinterest już od dawna nie służą wyłącznie rozrywce. Są one również świetnymi narzędziami marketingowymi i biznesowymi, dzięki którym firmy z różnych branż docierając do potencjalnych klientów, co przekłada się wymiernie na sprzedaż nie tylko produktów cyfrowych, ale również tych fizycznych oraz usług. Media społecznościowe to ogromna szansa marketingowa zarówno dla dużych firm, jak i firm jednoosobowych prowadzonych przez mikroinfluencerów. Zarabianie na takich portalach wcale nie jest trudne, ale wymaga ustalenia i wdrożenia w życie dobrej strategii. Ogromne znaczenie ma tutaj systematyczność. Dowiedz się, jak zmonetyzować konto na Instagramie?

Więcej…

 

Franczyza - koncepcja, umowa, rodzaje, zalety, wady, koszty

FranczyzaWspółpraca franczyzowa jest modelem biznesowym, który funkcjonuje na całym świecie. Polega ona na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej pod znakiem innej, popularnej marki. Istota tej współpracy to relacja pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą, w ramach której otrzymujemy gotową koncepcję firmy. Dzieli się ona na kilka kategorii ze względu na rodzaj działalności oraz rodzaj know-how. Jeśli więc szukamy pomysłu na własną firmę, to warto poznać bliżej ten model biznesowy.

Więcej…