Pomysły na biznes

Franczyza - koncepcja, umowa, rodzaje, zalety, wady, koszty

FranczyzaWspółpraca franczyzowa jest modelem biznesowym, który funkcjonuje na całym świecie. Polega ona na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej pod znakiem innej, popularnej marki. Istota tej współpracy to relacja pomiędzy franczyzodawcą a franczyzobiorcą, w ramach której otrzymujemy gotową koncepcję firmy. Dzieli się ona na kilka kategorii ze względu na rodzaj działalności oraz rodzaj know-how. Jeśli więc szukamy pomysłu na własną firmę, to warto poznać bliżej ten model biznesowy.

Więcej…

 

Zarabianie na Instagramie

InstagramInstagram zyskuje coraz więcej zwolenników i dla wielu osób stał się głównym źródłem dochodu lub sposobem na poprawę domowego budżetu. Jeśli również marzysz o czerpaniu zysków z social mediów, to poniżej znajdziesz informacje, które zdecydowanie w tym pomogą. Musisz jednak pamiętać, że wbrew pozorom zarabianie na Instagramie nie jest proste. Szczególnie na początku.

Więcej…

   

Dzierganie - pomysł na dodatkowy zarobek

DzierganieW ostatnich latach coraz popularniejsze stały się wyroby rękodzielnicze. Coraz częściej w naszych szafach znajdują się dziergane swetry, sukienki czy szale. W domach pojawiają się dodatki wykonane z miękkich i kolorowych włóczek. Barwne poszewki, koce czy pledy to bardzo pożądane przez wielu miłośników dzierganych wyrobów dodatki. Wraz ze wzrostem popytu na wyroby rękodzielnicze rośnie również podaż a tym samym rękodzielnicy mają szanse na dodatkowy zarobek.

Więcej…

 

Pomysł na biznes na wsi

Pomysł na biznes na wsiCisza, przyjazna atmosfera, świeże powietrze - to tylko przykłady pozytywnych czynników, które sprawiają, że ludzie coraz częściej decydują się na założenie biznesu na wsi. Wiele osób żyjąc w ciągłym zgiełku i natłoku pracy, postanawia przeprowadzić się do mniejszych miejscowości, by zaznać odrobinę spokoju.

Więcej…