Pożyczka pod zastaw samochodu - wymagania, procedura

Pożyczka pod zastaw samochoduPoszukiwanie pożyczek zaczyna się w bankach. Jest to normalny, pierwszy krok każdego kto potrzebuje zastrzyku gotówki. Finansowanie jest względnie tanie, w wielu wypadkach procedury nie są skomplikowane. Gorzej, jeśli pożyczkobiorca w przeszłości słabo wywiązywał się z tego typu zobowiązań. Wówczas pozostają jedynie liczne firmy pożyczkowe działające w sektorze pozabankowym.

Tutaj zaczyna się od ofert pożyczek niezabezpieczonych na bardzo drobne kwoty do tysiąca złotych za pierwszym razem. Wbrew pozorom pożyczki nie są udzielane każdemu. Przede wszystkim trzeba mieć regularny dochód. Co innego zastaw w lombardach.

Tam nie ma pytań o zarobki, ale zawsze trzeba zostawić coś wartościowego: biżuterię, elektronikę, sprzęt agd albo nawet samochód. O ile z pozostawieniem wielu rzeczy użytku codziennego można sobie poradzić, o tyle samochód - stanowiący często narzędzie pracy jest czymś, co bardzo trudno odstawić komuś na parking strzeżony. Są jednak takie pożyczki pod zastaw samochodu, które pozwalają na jego używanie mimo, że stanowi on zabezpieczenie spłaty.

Jak to działa?

Działanie takiej pożyczki jest bardzo proste. Firma wypłaca gotówkę i zastrzega prawo własności do samochodu, które może być zrealizowane w razie niewykonania umowy. W zastaw zatrzymywana jest karta pojazdu. Jest to czerwona książeczka z danymi właściciela, którą otrzymuje się przy zakupie pojazdu.

Warunki, które należy spełnić

Podstawowym kryterium jest samochód zarejestrowany na pożyczkobiorcę. Samochód nie może być kredytowany, nie może należeć również do firmy leasingowej nawet, jeśli jest to końcówka spłaty. Do tego konieczne jest opłacone ubezpieczenie OC. Chociaż AC nie będzie tutaj koniecznie to nie zaszkodzi - zawsze można dostać większą kwotę za ten sam pojazd.

Procedura uzyskania

Wnioskowanie o pożyczkę jest nieskomplikowane i szybkie. Telefonicznie lub mailowo klient przesyła dane i w ciągu godziny powinien otrzymać informację zwrotną z decyzją. Potem wystarczy jedno spotkanie, oględziny, sprawdzenie dokumentów i można wrócić do domu z samochodem i gotówką.

Korzyści

Pozabankowa pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością jego użytkowania jest dedykowana osobom, które nie mają zdolności kredytowej ale posiadają auto, które może być zabezpieczeniem. Szybkość decyzji i łatwość uzyskania aprobaty nawet przez klientów ze złą historią kredytową bądź wpisami w różnych biurach informacji gospodarczej jest podstawową zaletą. Dodatkowo fakt, że zastaw pozostaje u pożyczkobiorcy czyli z samochodu cały czas można korzystać daje widoczną przewagę nad typowymi pożyczkami w lombardach.

Komentarze

KriSS
Podczas wyboru konkretnego pożyczkodawcy warto zwrócić uwagę na kilka czynników, między innymi kwestie formalne. Dobrze wiedzieć kto faktycznie pożycza nam pieniądze, jakie są warunki oferty oraz opłaty, w tym opłaty dodatkowe np. za przekroczenie terminu spłaty, gdyż te potrafią często osiągać bardzo wysokie kwoty.