Firma

Zakładanie działalności gospodarczej

Początki działalności gospodarczej - krok po krokuZacznijmy od określenia, czym jest działalność gospodarcza. Działalność gospodarcza to każda działalność mająca na celu osiągnięcie zysku, aktywna, działająca w sposób zorganizowany i ciągły. Rodzaje działalności gospodarczej to zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż. Działalność gospodarczą wykonuje przedsiębiorca.

Więcej…

 

Zakres usług księgowych prowadzonych przez biuro rachunkowe

Usługi księgoweWiele firm, które stawia pierwsze kroki boryka się z dylematem czy samodzielnie zająć się prowadzeniem księgowości, czy też powierzyć to zadanie dla biura rachunkowego. A jeśli tak to któremu, czy wystarczy małe biuro rachunkowe, czyli zwykła księgowa, która dorabia po godzinach, czy też należy podpisać umowę z dużym biurem rachunkowym.

Więcej…

   

Spółka handlowa - czym jest? Rodzaje i porównanie spółek handlowych

Spółka handlowaZgodnie z polskim prawem możliwe jest założenie aż sześciu różnych spółek. Możemy podzielić je na spółki osobowe, jak również kapitałowe. Zatem jakie dokładnie można wyróżnić ich rodzaje i czym się od siebie różnią?

Więcej…

 

Co dzieje się z firmą, gdy umiera jej właściciel?

Właściciel firmyJednoosobowa działalność gospodarcza, a śmierć właściciela. Co się wówczas dzieje z firmą? Wiele osób, które postanowiły zrezygnować z etatu i rozpocząć przygodę z działalnością gospodarczą decyduje się na samozatrudnienie. Jest to najpopularniejsza forma prowadzenia własnej firmy. Właściciel stanowi główny trzon prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa, nad którym sprawuje niepodzielną władzę. Co zatem się dzieje, jeśli osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą nagle umiera?

Więcej…