Firma

Dystrybucja - zarządzanie, rodzaje, logistyka, sieć, kanał

Zarządzanie dystrybucjąWspółczesne przedsiębiorstwo kładzie nacisk na metody dystrybucji wyprodukowanych produktów, ponieważ nie od dziś wiadomo, ze produkcja jest dużo bardziej łatwiejsza niż sprzedaż produktu.

Więcej…

 

Zakres usług księgowych prowadzonych przez biuro rachunkowe

Usługi księgoweWiele firm, które stawia pierwsze kroki boryka się z dylematem czy samodzielnie zająć się prowadzeniem księgowości, czy też powierzyć to zadanie dla biura rachunkowego. A jeśli tak to któremu, czy wystarczy małe biuro rachunkowe, czyli zwykła księgowa, która dorabia po godzinach, czy też należy podpisać umowę z dużym biurem rachunkowym.

Więcej…

   

Zakładanie działalności gospodarczej

Początki działalności gospodarczej - krok po krokuZacznijmy od określenia, czym jest działalność gospodarcza. Działalność gospodarcza to każda działalność mająca na celu osiągnięcie zysku, aktywna, działająca w sposób zorganizowany i ciągły. Rodzaje działalności gospodarczej to zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż. Działalność gospodarczą wykonuje przedsiębiorca.

Więcej…

 

Logistyczna obsługa klienta - definicja, elementy, strategie

Logistyczna obsługa klientaLogistyczna obsługa klienta jest ważnym elementem całego procesu logistycznego w danej firmie. Ma ona wielkie znaczenie dla funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Definicje jej można odnaleźć w różnego rodzaju publikacjach jak i propozycjach literaturowych z zakresu logistyki.

Więcej…