Firma

Zakres usług księgowych prowadzonych przez biuro rachunkowe

Usługi księgoweWiele firm, które stawia pierwsze kroki boryka się z dylematem czy samodzielnie zająć się prowadzeniem księgowości, czy też powierzyć to zadanie dla biura rachunkowego. A jeśli tak to któremu, czy wystarczy małe biuro rachunkowe, czyli zwykła księgowa, która dorabia po godzinach, czy też należy podpisać umowę z dużym biurem rachunkowym.

Więcej…

 

Co dzieje się z firmą, gdy umiera jej właściciel?

Właściciel firmyJednoosobowa działalność gospodarcza, a śmierć właściciela. Co się wówczas dzieje z firmą? Wiele osób, które postanowiły zrezygnować z etatu i rozpocząć przygodę z działalnością gospodarczą decyduje się na samozatrudnienie. Jest to najpopularniejsza forma prowadzenia własnej firmy. Właściciel stanowi główny trzon prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa, nad którym sprawuje niepodzielną władzę. Co zatem się dzieje, jeśli osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą nagle umiera?

Więcej…

   

Logistyczna obsługa klienta - definicja, elementy, strategie

Logistyczna obsługa klientaLogistyczna obsługa klienta jest ważnym elementem całego procesu logistycznego w danej firmie. Ma ona wielkie znaczenie dla funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Definicje jej można odnaleźć w różnego rodzaju publikacjach jak i propozycjach literaturowych z zakresu logistyki.

Więcej…

 

Dystrybucja - zarządzanie, rodzaje, logistyka, sieć, kanał

Zarządzanie dystrybucjąWspółczesne przedsiębiorstwo kładzie nacisk na metody dystrybucji wyprodukowanych produktów, ponieważ nie od dziś wiadomo, ze produkcja jest dużo bardziej łatwiejsza niż sprzedaż produktu.

Więcej…