Blog finansowy

Co oznacza Proof of Work w świecie kryptowalut?

Świat kryptowalutKryptowaluty działają na podstawie zdecentralizowanego modelu sieciowego. Jednak nawet bez jednego organu sterującego istnieje wiele form zabezpieczenia transakcji oraz autoryzacji działań. Jednym z podstawowych działań tego typu, jest Proof of Work, a w poniższym tekście wytłumaczymy, co to dokładnie oznacza.

Więcej…

   

Jaki portfel bitcoin wybrać? W jakim portfelu trzymać dostępy do BTC?

TrezorRozpoczynający przygodę z kryptowalutami muszą mierzyć się z wieloma pojawiającymi się pytaniami i niuansami związanymi z tą technologią. Jedną z ważniejszych kwestii jest wybór odpowiedniego portfela bitcoin. Poniżej opisujemy możliwości i wskazujemy na to, w jakim portfelu trzymać dostępy do BTC. Zapraszamy do lektury!

Więcej…

   

Na co zwrócić uwagę wybierając internet światłowodowy w Krakowie? Kilka pomocnych informacji!

Internet światłowodowyInternet światłowodowy to rozwiązanie zapewniające nam dostęp do sieci o wysokiej przepustowości. Z takiego rozwiązania bardzo chętnie korzystają fani streamingu audio i wideo, gracze oraz osoby przesyłające do internetu spore ilości danych (np. w ramach chmury). Wybór odpowiedniej oferty światłowodu nie jest tak naprawdę łatwy. Dlatego dziś podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę wybierając internet światłowodowy w Krakowie.

Więcej…