Inwestowanie

Gdzie ulokować oszczędności? Jak pomnożyć pieniądze?

Jak oszczędzać/zarabiać?Gdzie ulokować oszczędności? Jak pomnożyć pieniądze? Te pytania zadaje sobie wielu i w zasadzie jednoznacznej odpowiedzi na nie nie ma. Bo każda forma oszczędzania, czy inwestowania zawiera w sobie korzyści i wady. Pewnie się zastanawiacie przy jakiej sumie oszczędności można zacząć pomnażać pieniądze.

Więcej…

 

Jak inwestować w spółki dywidendowe?

Spółka dywidendowaWiększość polskich inwestorów, zwłaszcza tych początkujących, skupia się na zarabianiu na podstawie wahania cen akcji spółek na giełdzie. Dzieje się tak, dlatego że choć jest to przedsięwzięcie o większym niż dywidenda stopniu ryzyka, to przy odpowiednim wykorzystaniu koniunktury można liczyć na szybki zysk.

Więcej…

   

Najważniejsze indeksy giełdowe w Polsce

Indeksy gieldoweNa Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, podobnie jak na innych giełdach, stosowane są indeksy giełdowe, które mają na celu ułatwić podjęcie decyzji inwestorom, które papiery wartościowe zakupić.

Więcej…

 

Najważniejsze indeksy giełdowe na świecie

Indeksy giełdowe na świecieŚwiat indeksów giełdowych to skomplikowana sieć zależności pomiędzy największymi rynkami finansowymi na świecie. Jednak żeby orientować się w tym co się dzieje na giełdach, wystarczy śledzić wyniki najważniejszych z nich. Nietrudno je wskazać, ponieważ najważniejsze światowe indeksy giełdowe powstają tam, gdzie obraca się największymi pieniędzmi.

Więcej…