Inwestowanie

Giełdowy slang polskich inwestorów

GiełdaNa polskich forach, grupach czy stronach związanych z tematyką giełdową, można spotkać wiele skrótów czy potocznych słów, które nie każdy rozumie co oznaczają. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z inwestowaniem w akcje, pewnie zastanawia cię wiele wyrażeń - tutaj znajdziesz odpowiedzi. Jak wygląd nasz polski giełdowy slang?

Więcej…

 

Inwestowanie w akcje a procent składany - co warto wiedzieć?

Inwestowanie w akcje na giełdzieZaoszczędzone pieniądze można zainwestować na wiele sposobów, w tym kupując akcje. Jak zmaksymalizować zysk? Jednym ze sposobów jest wykorzystanie procentu składanego. Czym jest procent składany i jak pomaga on w budowie jeszcze większych zwrotów z inwestycji?

Więcej…

   

Sztabka złota - jak na niej zarobić?

Złoto w sztabkachZłoto już od wielu wieków jest jedną ze sprawdzonych metod inwestycyjnych. Teraz znów cieszy się ono dużym zainteresowaniem. Jak zarobić na złocie? Oto garść praktycznych informacji dla początkujących.

Więcej…

 

Inwestowanie w czasach niepewności

Inwestowanie, liczenie gotówkiKażdy inwestor próbuje znaleźć skuteczną metodę ochrony i pomnażania oszczędności. Wzrost cen i niestabilność gospodarcza wpływają bezpośrednio na wartość naszych inwestycji. Zmuszając do poszukiwania strategii, które zabezpieczą nasz kapitał. 2024 rok to czas, gdy tradycyjne podejścia do inwestowania są wystawiane na próbę.

Więcej…