Poradnik - Blog finansowy

Zakup mieszkania od dewelopera - na co zwrócić uwagę?

Mieszkanie deweloperskieZakup mieszkania to poważna decyzja. Znalezienie idealnego własnego "M" wymaga nie tylko sporych nakładów finansowych, ale również czasu i wytrwałości. Pierwsza decyzja, jaką musimy podjąć to, czy chcemy kupić mieszkanie bezpośrednio od developera, czy może na rynku wtórnym. Kolejne kroki to dokładne oszacowanie naszego budżetu i przystąpienie do szukania odpowiedniego mieszkania.

Więcej…

 

Tworzenie poprawnego CV do pracy - wskazówki

Zasady pisania CVStworzenie atrakcyjnego i poprawnego CV (Curriculum Vitae - po polsku życiorys zawodowy), stanowi jeden z najważniejszych etapów (jeśli nie najważniejszy) ubiegania się o satysfakcjonującą pracę.

Więcej…

   

Sposoby na sprzedaż samochodu - tradycyjny, skup aut, komis

Sposoby na sprzedaż samochoduWysoka dostępność i dość atrakcyjne ceny nowych samochodów sprawiają, że zmieniamy dziś auta znacznie częściej niż odbywało się to przed laty. O ile jednak sam zakup nowego auta jest stosunkowo prosty, to pojawia się oczywisty problem: Co zrobić z używanym samochodem?

Więcej…

 

Zakres działalności biura rachunkowego

Usługi biura rachunkowegoBiuro rachunkowe może być zatrudnione zarówno przez osoby prywatne, jak i  jednostki gospodarcze o bardzo zróżnicowanej wielkości, a co za tym idzie również złożoności oraz skomplikowaniu całej organizacji. W związku z tym także i oferowane usługi muszą być dopasowane do indywidualnych wymagań i preferencji oraz oczekiwań, a to skutkuje bogatym zakresem działalności takiego właśnie biura rachunkowego.

Więcej…