Poradnik - Blog finansowy

Karta prepaid - czym jest? Koszty, zastosowanie, zalety i wady

Karta prepaidKarta prepaid to forma karty, którą możemy płacić w sklepach oraz punktach usługowych i przy pomocy której możemy wypłacać gotówkę. Z kartą prepaid zazwyczaj bezpośrednio połączony jest rachunek bankowy. Taki rachunek, przed skorzystaniem z karty należy doładować. Ustala się na nim także limit płatności. Limit ustala się na różnym poziomie, który jest zależny od danej karty.

Więcej…

 

Rozwód - od czego zacząć, ile kosztuje? Jak złożyć pozew o rozwód?

Jak przygotować się do rozwodu?Rozwód jest zawsze dużym przeżyciem dla obu stron. Według informacji GUS największa ilość rozwodów ma miejsce miedzy piątym a siódmym rokiem trwania małżeństwa i najczęściej decydowały się na ten krok pary, których dzieci były w przedziale wiekowym od siedmiu do piętnastu lat. Jeśli i Ty jesteś właśnie na etapie zastanawiania się nad złożeniem pozwu rozwodowego i kompletnie nie wiesz od czego zacząć warto poznać sześć podstawowych kroków, o których należy pamiętać.

Więcej…

   

Wynagrodzenie za jeden dzień pracy - jak je obliczyć?

Wynagrodzenie za jeden dzień pracyZdarza się, że pracownik przez niemal cały miesiąc jest w firmie nieobecny. Wówczas pojawia się pytanie, jak obliczyć wynagrodzenie np. za jeden dzień pracy. Okazuje się, że nie jest to skomplikowane - ustawodawca dokładnie określił, jak należy postępować w takiej sytuacji.

Więcej…

 

Czy skup samochodów używanych jest korzystny w porównaniu z konkurencją?

Skup samochodów osobowychCzy skupy samochodów używanych (osobowych) są korzystne w porównaniu z konkurencją?

Sprzedanie samochodu nigdy nie było sprawą prostą i szybko. Nie, kiedy odpowiadamy za nią osobiście. Z tego powodu na rynku pojawiły się także inne opcje, które mają między innymi ułatwić cały ten proces sprzedaży przeciętnej osobie. Jednym z takich przykładów jest właśnie skup samochodów używanych, któremu warto przyjrzeć się uważniej.

Więcej…