Poradnik - Blog finansowy

Rodzaje akcji giełdowych

Akcje giełdoweAkcje to walory notowane na giełdzie papierów wartościowych - na giełdach w różnych krajach, w tym na GPW w Warszawie. Są one papierami wartościowymi, czyli prawami majątkowymi, stwierdzającymi udział danej osoby w spółce akcyjnej.

Więcej…

 

Czym jest, ile wynosi opłata adiacencka? Operat szacunkowy a opłata adiacencka

Opłata adiacenckaOpłata adiacencka to należność ustalana przez gminę, którą obarczony może zostać właściciel nieruchomości w przypadku wzrostu jej wartości. Jeżeli nie zostanie uiszczona, występuje ryzyko egzekucji administracyjnej oraz wielu poważnych konsekwencji. W praktyce nie zawsze decyzja o jej naliczeniu jest uzasadniona. Kiedy właściciele nieruchomości muszą zapłacić opłatę adiacencką i jak mogą jej uniknąć?

Więcej…

   

Wynagrodzenie za jeden dzień pracy - jak je obliczyć?

Wynagrodzenie za jeden dzień pracyZdarza się, że pracownik przez niemal cały miesiąc jest w firmie nieobecny. Wówczas pojawia się pytanie, jak obliczyć wynagrodzenie np. za jeden dzień pracy. Okazuje się, że nie jest to skomplikowane - ustawodawca dokładnie określił, jak należy postępować w takiej sytuacji.

Więcej…

 

Zarabianie na Instagramie. Jak zmonetyzować konto? Poradnik

Monetyzacja InstagramaPortale społecznościowe takie jak: Instagram, Facebook, TikTok czy Pinterest już od dawna nie służą wyłącznie rozrywce. Są one również świetnymi narzędziami marketingowymi i biznesowymi, dzięki którym firmy z różnych branż docierając do potencjalnych klientów, co przekłada się wymiernie na sprzedaż nie tylko produktów cyfrowych, ale również tych fizycznych oraz usług. Media społecznościowe to ogromna szansa marketingowa zarówno dla dużych firm, jak i firm jednoosobowych prowadzonych przez mikroinfluencerów. Zarabianie na takich portalach wcale nie jest trudne, ale wymaga ustalenia i wdrożenia w życie dobrej strategii. Ogromne znaczenie ma tutaj systematyczność. Dowiedz się, jak zmonetyzować konto na Instagramie?

Więcej…