Poradnik - Blog finansowy

Tworzenie poprawnego CV do pracy - wskazówki

Zasady pisania CVStworzenie atrakcyjnego i poprawnego CV (Curriculum Vitae - po polsku życiorys zawodowy), stanowi jeden z najważniejszych etapów (jeśli nie najważniejszy) ubiegania się o satysfakcjonującą pracę.

Więcej…

 

Sposoby na sprzedaż samochodu - tradycyjny, skup aut, komis

Sposoby na sprzedaż samochoduWysoka dostępność i dość atrakcyjne ceny nowych samochodów sprawiają, że zmieniamy dziś auta znacznie częściej niż odbywało się to przed laty. O ile jednak sam zakup nowego auta jest stosunkowo prosty, to pojawia się oczywisty problem: Co zrobić z używanym samochodem?

Więcej…

   

Zakres działalności biura rachunkowego

Usługi biura rachunkowegoBiuro rachunkowe może być zatrudnione zarówno przez osoby prywatne, jak i  jednostki gospodarcze o bardzo zróżnicowanej wielkości, a co za tym idzie również złożoności oraz skomplikowaniu całej organizacji. W związku z tym także i oferowane usługi muszą być dopasowane do indywidualnych wymagań i preferencji oraz oczekiwań, a to skutkuje bogatym zakresem działalności takiego właśnie biura rachunkowego.

Więcej…

 

Doradca podatkowy - kim jest i czym się zajmuje?

Doradca podatkowyDoradca podatkowy to profesjonalny specjalista zaliczany do zawodów zaufania publicznego. Jest to zawód stosunkowy młody, jako że pierwsi tacy doradcy pojawili się dopiero w roku 1997, a zatem wtedy, gdy wprowadzono gospodarkę rynkową w naszym kraju.

Więcej…