Sztabka złota - jak na niej zarobić?

Złoto w sztabkachZłoto już od wielu wieków jest jedną ze sprawdzonych metod inwestycyjnych. Teraz znów cieszy się ono dużym zainteresowaniem. Jak zarobić na złocie? Oto garść praktycznych informacji dla początkujących.

Cena złota jest powiązana z jego wartością, która wyrażana jest w kursie kruszcu. Jednak nie tylko on decyduje o jego cenie. Wybrane rodzaje złotych przedmiotów biorą swoją wartość również z rzadkości, unikatowości.

Dlaczego warto inwestować w złoto?

Dzisiaj, w dobie epidemii koronawirusa, na inwestowanie w złoto decyduje się coraz więcej osób. Wynika to z faktu, że kruszce od lat postrzegane są jako bezpieczna forma lokowania i pomnażania pieniędzy. Złoto utrzymuje swoją wartość znacznie stabilniej, dlatego jest ono alternatywą dla metod inwestycyjnych zaliczanych do kategorii pieniężnych, na przykład lokaty, fundusze inwestycyjne czy obligacje. Obserwując historyczne ceny złota, można zaobserwować, że jego wartość ulega stałemu zwiększeniu, a wszelkie spadki zdarzają się sporadycznie, by potem kurs powrócił na stabilne tory.

Jakie złoto inwestycyjne wybrać?

Aktualnie inwestować można w złoto w różnej formie. Największym zainteresowaniem cieszą się sztabki złota dostępne w różnych gramaturach - wagach, co przekłada się również na ich wartość. Oprócz sztabek można zdecydować się również na innego rodzaju złoto inwestycyjne, na przykład mogą być to złotem monety z nominałami, które emitowane są między innymi przez NBP, złote monety bulionowe bez nominałów, złote przedmioty, na przykład biżuteria.

Gdzie kupować sztabki złota?

Sztabki oferowane są obecnie przez wiele sklepów zajmujących się sprzedażą kruszców inwestycyjnych, między innymi przez sklepy numizmatyczne oraz przez mennice - także te działające w internecie. Najlepiej sztabki złota kupować w zaufanych sklepach, aby mieć pewność, że będą one rzeczywiście reprezentowały sobą tę wartość, za jaką się zapłaciło. Należy unikać kupowania sztabek złota w firmach, które nie mają pozytywnych opinii, a także od osób prywatnych, gdy nie mogą one potwierdzić autentyczności sprzedawanego złota.

Jak zyskać na złocie inwestycyjnym?

Aby zarobić na złocie, trzeba kupować je wtedy, gdy jest tanie, natomiast sprzedawać wtedy, gdy jego wartość jest wyższa. Tutaj podstawowe znaczenie ma wspomniany kurs złota, dlatego wtedy, gdy jest on wysoki, na sprzedaży można zarobić najwięcej. Złoto inwestycyjne można sprzedawać na kilka sposobów. Najlepiej zrobić to w skupach, które działają także przy sklepach numizmatycznych i mennicach. Wtedy odkup może nastąpić praktycznie od ręki.

Źródło: www.idfmetale.pl.

Komentarze